Skip to content

کتابخانه منابع

معلومات خلاصه و مفید درباره این که چگونه روز و شب به وجود می آید.

آیا می‌دانید منظومه شمسی از کدام سیارات تشکیل گردیده است؟

برای آشنایی با این سیارات و نقشه منظومه شمسی روی یکی از گزینه‌های پی دی اف و یا ورد در پایین کلیک کنید.

موضوع مطلب: 
سطح منابع: 

در این مطلب شما با روش ارسطو، فیلسوف نامی یونان، در شناخت پدیده های که در پیرامونش رخ می‌داد، آشنا می‌شوید.

حتی تا سال 2006 میلادی نیز سیاره پولوتو به عنوان نهمین سیاره در نظام شمسی شناخته میشد. در همین زمان بود که اتحادیه فضانوردان جهان (IAU) که تعریف رسمی و مشخصی را در خصوص این سیاره ارایه داد. . .

در این مطلب شما اطلاعات مفیدی در مورد سیاره اورانوس به دست می آورید

در این مطلب اطلاعات خوبی در مورد سیاره نپتون به دست می آورید.

موضوع مطلب: 
سطح منابع: 
نمونه بسیار خوب از یک درس در عرصه فضا شناسی و جغرافیه است. خوانش این مطلب را برای معلمین محترم به صورت اخص و شاگردان عزیز پیشنهاد می کنیم.
موضوع مطلب: 
نوع مطلب: 
سطح منابع: 

آیا شما متوجه شده اید که ماه  شکلش را تغییرمیدهد؟ ماه  مانند یک نیم دایره باریک شروع و هرشب بزرگتر شده تا اینکه به یک توپ درخشان درآسمان مبدل می شود. چی باعث می شود تا ماه  بدین سان تغییر کند؟

در این مطلب شما با مراحل مختلف ماه، از نخستین روز ماه، تا ختم آن آشنا می شوید. شما در این مطلب می خوانید که ماه از خود روشنایی ندارید، بلکه روشنی آن از انعکاس نور خورشید است که بر سطح ماه می تابد.

معلومات مفید و خواندنی درباره ستاره‌ها.
موضوع مطلب: 
نوع مطلب: 
سطح منابع: 
این یک نمونه تدریسی برای معلمین محترم و مطلب معلوماتی درباره مهتاب و سفر به مهتاب است.
نوع مطلب: 
سطح منابع: 

گوینده‌ گی یعنی استفاده از گفتار به صورتی معیاری و حساب شده، هم در آوا و هم در دستور زبان و قوانین صرف و نحو و هم در انتخاب واژگان و نحوه استفاده از آن. در این کتاب تلاش صورت گرفته است تا به همه این موضوعات پرداخته شود. این کتاب، این کتاب رهنمای خوبی برای گوینده گان و علاقمندان به گوینده گی است.

اعتماد به نفس چيست و از كجا مي آيد؟ اعتماد به نفس قدرتي است كه درون هر كسي وجود دارد. اعتماد به نفس، يعني توانايي و علاقه براي خلق چيزهايي كه شما در زندگي به آن احتياج داريد.  اين كتاب كوچك قصد دارد، اعتماد به نفس شما را نشان تان بدهد تا هميشه و در هر حالت به آن اتكا كنيد. با مطالعه اين كتاب شما با ابزار هاي تغيير شرايط زندگي آشنا مي شويد .

لطفا برای مشاهده و دریافت کتاب به طرف پایین بروید.

موضوع مطلب: 
نوع مطلب: 
سطح منابع: 

برتراند آرتور ویلیام راسل، سومین ارل راسل (به انگلیسی: Bertrand Arthur William Russell, 3rd Earl Russell)، (زادهٔ ۱۸ ماه می ۱۸۷۲ — درگذشتهٔ ۲ فبروری ۱۹۷۰)، فیلسوف، منطق‌دان، ریاضی‌دان، مورخ، جامعه‌شناس، جایزه‌دار نوبل و فعّال صلح‌طلب بریتانیایی بود که در قرن بیستم می‌زیست.راسل یکی از پیشتازان فلاسفه در قرن بیستم محسوب می‌شود و «جنبش مخالفت با آرمان‌گرایی» را در اوایل قرن بیستم رهبری می‌کرد.

هستی و نیستی رساله‌ای دربارهٔ هستی‌شناسی پدیدارشناسانه از نظر بسیاری از فیلسوفان و ناقدان مهم‌ترین کار فلسفی سارتر است.برخی آن را یکی از برجسته‌ترین آثار فلسفی سدهٔ بیستم دانسته‌اند. آندره گرز به درستی گفته که کتاب سارتر هدفی تازه در پیش رو داشت که حتی پدیدارشناسی آلمانی نیز به آن بی‌توجه مانده بود.سارتر می‌خواست پدیدارشناسی واقعیت ویژهٔ آگاهی را بیان کند.

صفحه‌ها

  • «
  • >
  • صفحه
  • of 55
  • >
  • »